Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Następna Msza św. 18 listopada 2018 r. o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim.

Kliknij na link by zobaczyć mapę i szkic dojścia do kaplicy kliknij tu.


27 sty 2018

Dołącz do tysięcy Polek i Polaków którzy podpisali tę ważną petycję

ŹRÓDŁO _ KLIKNIJ TU
Wobec wątpliwości i niejasności związanych z niektórymi zapisami adhortacji apostolskiej o miłości w rodzinie Amoris Laetitia, to właśnie Twój głos – tak jak i głos każdego z nas – będzie wielkim wspomożeniem dla biskupów.
Dlaczego to takie ważne?
Za zachodnią granicą Polski możemy zaobserwować wielki kryzys wiary, który potęgowany jest przez doktrynalny zamęt. Niemieccy biskupi wystosowali list pasterski, w którym oficjalnie dopuścili osoby rozwiedzione, żyjące w ponownych związkach, do przyjmowania Komunii Świętej.
W największym kraju Unii Europejskiej katolicka hierarchia zaprzeczyła dotychczasowej praktyce Kościoła oraz słowom świętego Jana Pawła II, który nauczał:
Kościół potwierdza swoją praktykę, opartą na Piśmie Świętym, niedopuszczania do Komunii Eucharystycznej rozwiedzionych, którzy zawarli ponowny związek małżeński.

 
Nie chcemy, by doktrynalny zamęt i rewolucja obyczajowa dotarły do naszej Ojczyzny! Pragniemy ponadto, by postawa polskich hierarchów dała przykład biskupom na całym świecie.
Dlatego tak ważne jest, byśmy razem dali świadectwo wierności duchowemu testamentowi, który przekazał nam nasz święty papież Jan Paweł II. Dlatego tak istotne jest, żebyśmy właśnie teraz – w obliczu zagrożenia – dali świadectwo naszej wiary i przywiązania do odwiecznej nauki Kościoła, założonego przez Chrystusa Pana.
Twój podpis zajmie mniej czasu niż przeczytanie tego tekstu! Dzięki niemu uczynisz wiele dobra dla siebie, swoich bliskich, Kościoła i dla naszej Ojczyzny, która od wieków szczyci się dewizą – Polonia Semper Fidelis – Polska Zawsze Wierna!
Polska wierna Kościołowi i Jego niezmiennemu nauczaniu!
Wszystkie podpisy wraz z treścią petycji przekażemy na ręce Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.
Skorzystaj z formularza zamieszczonego obok – wpisz swoje imię i nazwisko. Dopisz także adres e-mail, dzięki któremu będziemy mogli poinformować Cię o dalszym przebiegu naszej akcji.
Twój udział w akcji to ważny wkład w dzieło pomocy małżeństwom zagrożonym rozpadem, które wprawdzie przeżywają kryzys, ale ciągle liczą się ze zdaniem Kościoła.
Głos polskiego episkopatu w sprawie nierozerwalności małżeństwa nie tylko może stać się wielkim świadectwem Prawdy, ale także dodać odwagi i zachęcić biskupów z innych krajów do głoszenia niezmiennej, Chrystusowej nauki, na której zbudowana została cywilizacja chrześcijańska.
ŹRÓDŁO _ KLIKNIJ TU