Strony

29 lis 2011

Odprawianie mszy św. w starym rycie nie wymaga już zgody biskupa – zdecydował Benedykt XVI

Percepcja Motu Proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI w dekanacie piaseczyńskim.

Poniżej publikujemy artykuł zamieszczony 27 września 2007r na łamach "Nad Wisłą".



Kościół. Po przywróceniu do życia liturgii przedsoborowej
Msza trydencka – na razie bez echa wśród wiernych

Powiat piaseczyński, powiat grójecki

Odprawianie mszy św. w starym rycie nie wymaga już zgody biskupa – zdecydował Benedykt XVI. Większość księży dziekanów zareagowała z rezerwą.


18 lis 2011

Z ziemi włoskiej do Polski - czyli krótka historia Mszy św. w Piasecznie


Grupa Stała Wiernych Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i Okolic, otrzymała odpowiedź z Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Przygotowujemy publikację listu Kurii jak i skrótu z całej dotychczasowej korespondencji.
Redakcja.

CZĘŚĆ I - percepcja  Motu Proprio Summorum Pontificum Ojca Świętego Benedykta XVI w dekanacie piaseczyńskim.

Poniżej publikujemy artykuł zamieszczony 27 września 2007r na łamach "Nad Wisłą".  
Nic nie zapowiadało "ścieżki zdrowia" jaką przechodzimy do dziś tylko dlatego, że zachęceni przez Benedykta XVI ukochaliśmy Mszę Wszechczasów.

13 lis 2011

Zbieramy podręczniki i pomoce szkolne.

Podręczniki przekażemy Polakom na Wschodzie a pomoce szkolne liceum w Piasecznie. Dla dzieci na Wschodzie potrzebne są podręczniki do języka polskiego i historii ( szkoła podstawowa kl. I - VI). Podręczniki powinny być nowe lub co najmniej w dobrym stanie. Nie muszą posiadać aktualnej aprobaty MEN. Nieaktualne podręczniki hurtownicy i księgarze mają prawo zwrócić wydawcom. Gdy jednak przegapią termin zwrotu, podręczniki stają się bezwartościowe i mogą nam je przekazać nieodpłatnie.
Będąc w księgarni zapytaj o nieaktualne podręczniki i daj nam znać.
kontakt: mszapiaseczno[znak]gmail.com

29.11. : Zbiórka idzie bardzo sprawnie. Wszystkim zaangażowanym - Bóg zapłać!

14 paź 2011

Śpiewa Edward Gabrielsen Asperges me:


4 paź 2011

Radio Watykańskie: Kulisy soborowego milczenia o komunizmie

“Komunizm był niewątpliwie najokazalszym, najtrwalszym i najbardziej brzemiennym w skutki zjawiskiem dwudziestego wieku, a Sobór, który przecież wydał konstytucję o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes, w ogóle o nim nie wspomina. Komunizm narzucił podbitym ludom ateizm jako oficjalną filozofię czy wręcz religię państwową, a Sobór, choć rozwodził się nad ateizmem, ani słowem o tym nie wspomniał. Kiedy odbywały się obrady soborowe, więzienia komunistyczne pozostawały jeszcze miejscami niewysłowionych cierpień i upokorzeń wielu ‘świadków wiary’, a Sobór o tym nie wspomina. Czym jest wobec tego milczenia, rzekome milczenie w obliczu zbrodni nazizmu, które niektórzy katolicy, w tym również uczestnicy Soboru, zarzucają Piusowi XII” – pisał 4 lata temu w swych wspomnieniach nestor włoskiego Kościoła kard. Giacomo Biffi.