Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Msze celebrowane są w niedziele o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim.

Kliknij na link by zobaczyć mapę i szkic dojścia do kaplicy kliknij tu.


18 mar 2010

Bestseller "Libreria Éditrice Vaticana"

Bestsellerem watykańskiego wydawnictwa "Libreria Éditrice Vaticana" (LEV) został Mszał tradycyjny w wersji ołtarzowej - Missale Romanum Ex Decreto SS. Concilii Tridentini Restitutum Summorum Pontificum Cura Recognitum.
Można o tym przeczytać w marcowym newsletterze "paxbook.com"- portalu prowadzącego sprzedaż wysyłkową LEV. 

17 mar 2010

Liturgia i piękno: święcenia kapłańskie

Za blogiem "Orbis Catholicus Secundus" prezentujemy krótki fragment z filmu "Kardynał" (The Cardinal) ukazujący piękno i majestat ceremonii liturgicznych, w czasie których udzielany jest sakrament kapłaństwa.
 Nowy Ruch Liturgiczny - kliknij na link poniżej
Koniecznie zobacz...

14 mar 2010

Miałem sen: muzyka Palestriny i Grzegorza Wielkiego powróciły

Czasami to właśnie papieskie celebracje przykładały się do tej nowej tendencji z tańczeniem i bębnami. Pewnego razu wyszedłem mówiąc „zawołajcie mnie jak skończy się show!” Dobrze pan rozumie, że jeśli takie przykłady idą od Bazyliki Świętego Piotra, apele i skargi na nic się nie zdadzą. Zawsze się tym rzeczom sprzeciwiałem. I nawet pomimo tego że mnie wywalili, rzekomo dlatego że przekroczyłem osiemdziesiątkę [Pius XII mianował ks. Bartolucciego kapelmistrzem dożywotnio – tłum.], nie żałuję tego co zrobiłem.ks. Domenico Bartolucci dyrygent chóru Kaplicy Sykstyńskiej w wywiadzie dla tygodnika „L’espresso”, Riccardo Lenzi.