Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Następna Msza św. 18 listopada 2018 r. o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim.

Kliknij na link by zobaczyć mapę i szkic dojścia do kaplicy kliknij tu.


5 lis 2010

UNA VOCE - co to znaczy?

Una voce - znaczy po polsku jednogłośnie. "Una Voce" - to z kolei nazwa zagranicznych stowarzyszeń stawiających sobie za cel obronę i propagowanie klasycznego, trydenckiego rytu Mszy świętej. Co 2 lata organizowane są w Rzymie międzynarodowe zjazdy przedstawicieli stowarzyszeń "Una Voce". Organizacja jest niezależna od władz watykańskich, ale współpracuje z papieską Komisją Ecclesia Dei.

Ale czy słusznie tłumaczymy una voce jako jednogłośnie ?
A może lepiej powiedzieć "syty głodnego nie zrozumie" ? - Zdecydowanie drugie tłumaczenie lepiej brzmi i bliższe jest polskiej rzeczywistości.

2 lis 2010

Mamy owoc "nowej ewangelizacji"

"dzieło" Fundacji Opoka
[...]kto niby miałby kupować i wieszać sobie na ścianie taki kalendarz. Nastolatki w katolickich internatach?[...]

gdybym miał młodszą siostrę i w jej pokoju zobaczył na ścianie kalendarz z Danielem Craigiem, Johnem Bon Jovi albo Bono pomyślałbym, że wszystko jest w normie – przechodzi po prostu etap młodzieńczej fascynacji. Jest chwilowo głupia, ale zdrowa. Gdybym wszedł do pokoju mojej wymyślonej młodszej siostry i zobaczył zdjęcia księdza Stryczka z Krakowa, ks. Łukaszka z Nowego Targu, albo ks. Misiaka z Łodzi to chyba jednak pomyślałbym, że nie jest to oznaką zdrowia – duchowego na pewno, a psychicznego pewnie też nie bardzo.
http://dominikanie.pl/blogi/janusz_pyda_op/wpis,886,kalendarz_padrelli.html