Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Następna Msza św. 25 lutego 2018 r.

Zapraszamy zatem na Msze św. niedzielne poranne do kaplicy Fsspx przy ul. Garncarskiej 32 w Warszawie.

We invite you to fsspx - Sunday Mass at 8:15 am (missa lecta) and 10:00 am. (missa cantata)

http://www.piusx.org.pl/kaplice/Warszawa

8 paź 2010

Książka, która wiele wyjaśnia.

foto.J.Bodakowski za Rebelya


Tekst za : www.christianitas.pl

Słowo na spotkaniu promocyjnym biografii arcybiskupa Marcela Lefebvre’a autorstwa biskupa Bernarda Tissier de Mallerais Zamek Królewski w Warszawie, 6 października RP 2010
Książka bp. Tissier de Mallerais to obszerna i udokumentowana biografia jednej z najważniejszych postaci Kościoła w wieku XX. Jeśli miałbym wyróżnić podstawowe cechy tego dzieła, wymieniłbym z jednej strony faktograficzną rzetelność, z drugiej – synowską lojalność autora względem bohatera książki. Tę ostatnią umiem docenić, choć osobiście nie wszędzie uznałbym ją za wymaganą. Wdzięczny jestem natomiast przede wszystkim za precyzję badacza, rzetelność narratora.

5 paź 2010

Libera... nos a malo, czyli Tridentina w Płocku

Portal "Plocek.pl" zamieścił 30.sierpnia br. artykuł o Mszy św. trydenckiej w Płocku. Poniżej całość publikacji. Środowisku płockiemu życzymy szybkiego wyjścia z podziemia... Stanisławówki.
Salezjanie zapraszają na Stanisławówkę, gdzie w każdą niedzielę będzie sprawowana msza w rycie trydenckim. - Wynika to z zapotrzebowania płocczan - usłyszeliśmy w kościele św. Stanisława Kostki. - Nie dopatruję się zapotrzebowania na takie msze - mówią z kolei w biurze prasowym diecezji płockiej.