Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Msze celebrowane są w niedziele o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim.

Kliknij na link by zobaczyć mapę i szkic dojścia do kaplicy kliknij tu.


20 maj 2011

Żenujące oświadczenie

Na zaprzyjaźnionym portalu Przedsoborowy.blogspot.com ukazało się ciekawe omówienie kolejnego bałamutnego listu wydanego na użytek wiernych. Niech to omówienie będzie komentarzem do coraz częstszych wystąpień biskupich z cyklu "Nie ma zapotrzebowania na Starą Mszę, jakoś przeczekamy Benedykta XVI".
Obserwowane ostatnio zmiany w tonie wypowiedzi hierarchów napawają jednak optymizmem. Pisanie listów do Rzymu, watykańskie interwencje (np. w Warszawie) oraz podnoszące na duchu odpowiedzi jakie dostajemy z Komisji Pontyfikalnej Ecclesia Dei, zachęcają nas do dalszego działania.
Celem naszych zabiegów jest realizacja woli Ojca Świętego Benedykta XVI w Polsce.

Zapowiedź zorganizowania w Olsztynie wykładu i Mszy Świętej trydenckiej celebrowanej przez x. Edmunda Naujokaitisa FSSPX zmobilizowała miejscowych hierarchów do dania silnego odporu.Oto sam Wikarjusz Generalny tamtejszej Archidiecezji podpisał oświadczenie, które wskazuje, że poziom wiedzy kurjalistów na temat tradycjonalizmu katolickiego podnosi się bardzo powoli. Przeanalizujmy zatem poszczególne twierdzenia formowane przez JE biskupa Jacka Jezierskiego.