"ZA MOJE POGLĄDY NIE DAJĄ NAGRÓD" fiodor dostojewski

Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Msze celebrowane były w niedziele o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim. ZNAJDŹ NAJBLIŻSZĄ MSZĘ: https://www.piusx.org.pl/kaplice

ul. Garncarska 32, 04-886 Warszawa, niedziele suma godz. 10:00 , Msza cicha 7:00, 8:30, 12:30, 18:00
ul. Piotra Skargi 13, Józefów, niedziela godz. 9:00

28 maj 2010

Zapewne tak jak ja - nie znaja Państwo Piaseczna ...

Tak zaczyna swój artykuł o grupie z Piaseczna francuski dziennikarz - Christophe Saint-Placide. Tekst opublikowany został na stronie Summorum-Pontificum observatus - największym francuskim portalu poświęconym Tradycji katolickiej...
Autor streszcza wywiad jaki opublikowaliśmy na naszej stronie z inicjatorami wystapienia o coniedzielną celebracja Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Czytelnik francuski może dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących celebracji Mszy św. w kościele w Jazgarzewie oraz utrudnień związanych z coniedzielnym podróżowaniem do kościoła św. Benona w Warszawie.
Dziennikarz pisze m.innymi:
[...](brak zgody na coniedzielną Mszę. św.- przypis) obliguje wiernych do przemieszczania się aż do Warszawy by móc korzystać z dobrodziejstwa formy nadzwyczajnej (rytu rzymskiego-przypis). Taki stan faworyzuje wiernych lepiej sytuowanych i tych którzy cieszą się dobrym zdrowiem, na niekorzyść najbiedniejszych, chorych i osób starszych. Podobnie nie jest możliwe zbudowanie prawdziwej wspólnoty chrześcijańskiej wokół jednej Mszy w miesiącu, odprawianej w środku godzin popołudniowych.
Prośba jest zatem całkowicie w prawie [...] [...] Nasi bracia z Polski potrzebują wsparcia. Pomyślmy także o nich w naszych modlitwach"
 Żródło:
http://www.summorum-pontificum.fr/5-index.html