"ZA MOJE POGLĄDY NIE DAJĄ NAGRÓD" fiodor dostojewski

Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Msze celebrowane były w niedziele o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim. ZNAJDŹ NAJBLIŻSZĄ MSZĘ: https://www.piusx.org.pl/kaplice

ul. Garncarska 32, 04-886 Warszawa, niedziele suma godz. 10:00 , Msza cicha 7:00, 8:30, 12:30, 18:00
ul. Piotra Skargi 13, Józefów, niedziela godz. 9:00

29 wrz 2021

Warto rozmawiać

Poniżej prezentujemy list brazylijskiego pisarza Átila Sinke Guimarães'a do Przełożonego FSSPX zawierający trzy pytania. Na zakończenie, uzupełniamy tekst czwartym pytaniem od naszej redakcji. Otwarta rozmowa jest konieczna. Mają do niej prawo wierni.

Átila Sinke Guimarães (ur. w Rio de Janeiro, 19 maja 1946), jest brazylijskim pisarzem i tradycjonalistą katolickim działającym w Stanach Zjednoczonych. Jest założycielem organizacji Tradition in Action, Inc, znanej lepiej pod adresem internetowym o tej samej nazwie.


Współpracuje lub współpracował z niektórymi znanymi autorami amerykańskimi, takimi jak pisarka dr Marian Therese Horvat oraz redaktorzy John Vennari i Michael Matt.


Najbardziej znany jest z tego, że napisał serię książek o Soborze Watykańskim II zatytułowaną "Eli, Eli, lamma sabacthani?" i w związku z tym spotkał się ze znanymi osobistościami, takimi jak kardynałowie Yves Congar, Henri de Lubac, Christoph von Schönborn, teolog Hans Küng, a także przeprowadził długi wywiad z redaktorem jezuickiego czasopisma La Cattolica, ks.  Giovanni Caprile, S.J


TRZY PYTANIA DO KS. PAGLIARANIEGO