"ZA MOJE POGLĄDY NIE DAJĄ NAGRÓD" fiodor dostojewski

Strona Środowiska Tradycji Łacińskiej z Piaseczna i okolic/nobis scribe: mszapiaseczno[znak]gmail.com

UWAGA: Msze celebrowane były w niedziele o godz. 9:30 w zabytkowej kaplicy szkolnej przy ul. Chyliczkowskiej 20E - budynek w parku miejskim. ZNAJDŹ NAJBLIŻSZĄ MSZĘ: https://www.piusx.org.pl/kaplice

ul. Garncarska 32, 04-886 Warszawa, niedziele suma godz. 10:00 , Msza cicha 7:00, 8:30, 12:30, 18:00
ul. Piotra Skargi 13, Józefów, niedziela godz. 9:00

6 lis 2020

Aleksander Dugin - Der Anfang

 

Globalny system zarządzania, oparty na liberalizmie, liberalnej demokracji, globalnym rynku, społeczeństwie otwartym i zmierzaniu wszystkich krajów – z różną prędkością – do jednego globalnego punktu – cała ta teoria popadła w rozsypkę. Nie oznacza to, że od jutra systemu nie będzie. Zajadle bronić go będą jeszcze wielkie korporacje, Google, facebook, SWIFT. Ale to już koniec tej epoki.

Aleksander Dugin, geopolitica.ru,  kwiecień 2020 r. 

Jestem przekonany, że pandemia koronawirusa jest czymś w rodzaju Ereignis, Wydarzeniem, czyli radykalną zmianą całej cywilizacji, a w szczególności końcem globalizmu i świata jednobiegunowego. Stąd moje całkowite uznanie powagi Koronawirusa.

I to od tej podstawowej deklaracji ludzie, którzy powątpiewają w istnienie wirusa i zwolennicy teorii spiskowej, odwracają się mówiąc, że „nie ma koronawirusa”. Koronawirus jest końcem systemu dawnego światowego kapitalizmu, politycznego i ekonomicznego, który istniał jeszcze do niedawna.

1 lis 2020

Dlaczego piękno jest ważne? Roger Scruton, cz. I

 

Gdybyśmy na przestrzeni lat 1750 do 1930 zapytali ludzi wykształconych by opisali cel poezji, sztuki lub muzyki, odpowiedz byłaby  jedna, piękno. I gdybyśmy zapytali o uzasadnienie, usłyszelibyśmy, że piękno jest wartością tak samo ważną jak prawda i dobro. W XX wieku piękno przestało być ważne. Sztuka skierowała się coraz bardziej ku przełamywaniu i naruszaniu moralnych tabu. Już nie piękno a oryginalność, w jakikolwiek sposób uzyskana, stała powodem do uznania.   

Nie tylko sztuka ubóstwiła brzydotę. Również architektura stała się bezduszna i jałowa. Nie tylko nasze otoczenie fizyczne stało się brzydkie lecz również nasz język, nasza muzyka, nasze obyczaje stały się coraz bardziej szorstkie, egocentryczne, obraźliwe jak gdyby piękno i dobry smak nie miały już miejsca w naszym życiu.